Як організувати роботу працівників із дітьми під час карантину?

Як організувати роботу працівників із дітьми під час карантину?

п.3-1 ч.1 ст.25 ЗУ «Про відпустки» передбачено:
🔸відпустка без збереження зароб.плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку матері або іншій особі, зазначеній у ч.3 ст.18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14р. – на період оголошення карантину на відповідній території.
Хто може бути з дитиною ❓
🔸законодавством визначено коло осіб: матір, батько, баба, дід
🔸інші родичі, які фактично доглядають за дитиною
🔸особа, яка усиновила дитину
🔸особа, яка взяла під опіку дитину
🔸один із прийомних батьків, один із батьків-вихователів.
Тобто, у період карантину особа у законному порядку має змогу перебувати зі своєю дитиною вдома,☝️але така особа не отримує у цей період заробітньої плати.⠀
❗Період, на який оголошено карантин, має бути підтверджений документально.
Які документи ❓
🔸довідки з навчальних закладів
🔸копії наказів про призупинення навчального процесу.
Як отримати відпустку в період карантину❓
🔸заява про надання такої відпустки
🔸 копія свідоцтва про народження дитини 🔸документ, що посвідчує відповідний статус працівника
☝️роботодавець зобов’язаний видати наказ (розпорядження) про надання відпустки.
Скільки разів можна отримати таку відпустку ❓
🔸може бути продовжена та надаватися стільки разів, скільки впродовж року буде відповідних подій.
Які ще гарантії, окрім відпустки (діти до 14р)❓
🔹 використати щорічну відпустку
🔹додаткову соціальну відпустку, якщо маєте на це право
🔹 неповний робочий день (ст.56 КЗпПУ)
🔹отримати відпустку без збереження заробітної плати, що надається за угодою сторін тривалістю до 15календарних днів. (ст.26 ЗУ «Про відпустки»);
🔹оформити у медичному закладі листок непрацездатності, що оплачується у встановленому порядку☝️якщо дитина захворіла у період карантину.
❗ А також є право укладати трудові договори про роботу вдома з додержанням норм законодавства.

Бурштинське бюро правової допомоги

 

Опубліковано: 12.03.2020 о 10:42 год.

Залишити відповідь