Андрій Гаврилишин: у нас досить активна громада, яка в будь-який момент готова згуртуватися

– Вітаємо Вас, п. Андрію! Сьогодні наша перша розмова з Вами на посаді старости Озерянського старостинського округу. До цього Ви працювали сільським головою сіл Озеряни та Слобода, причому Ви були одним із наймолодших сільських голів колишнього вже Галицького району. Чи змінилися Ваші обов’язки? Справляєтеся з роботою, враховуючи, що у структурі залишився лише діловод?
– Так, справді, я працював до цього головою Озерянської сільської ради до якої входили села Слобода та Озеряни, був наймолодшим сільським головою в Галицькому районі, і думаю, що за час своєї каденції мені вдалося вирішити досить багато проблем. Відносно обов’язків, то практично нічого не змінилося, тільки те, що усі фінанси відтепер акумулюються в Бурштинській міській раді. Змінилася структура – у нас в штаті був бухгалтер, який завжди був готовий підставити плече. Зараз залишився тільки діловод. І ми нашу роботу поділили на такі дві ланки: діловод – документообіг, а я вже такі більше господарські питання (підкосити, підсипати дорогу, гіляка впала, дерево впало – на проїжджу частину дороги – ред.), десь так і працюємо. На мій погляд з роботою справляємось. Новинкою для нас є робота в е-реєстрах. До прикладу, з 1 липня почали працювати з соціальною громадою в е-реєстрі територіальної громади. Загалом, освоїли і цю ділянку роботу, є, звичайно, ще деякі моменти, над вивченням яких ми працюємо, в принципі так, як і усі.
– А залучаєте когось до роботи? Місцеві підприємці допомагають чи усе силами громади?
– Практично всі роботи виконуємо силами громади, десь трохи товариші допомагають. Взагалі, я вважаю, що у нас досить активна громада, яка в будь-який момент готова згуртуватися і разом вирішити питання, а не писати у соціальних мережах, які всі навколо погані. За це я дуже вдячний нашим мешканцям. Правда, як і в більшості старостинських округів молодь виїжджає у міста, на роботу за кордон. Залишається старша категорія населення, пенсіонери, яким теж треба допомагати.
– У Вас дуже позитивні відгуки від мешканців округу, які щиро радіють, що старостою села став саме їх попередній сільський голова. Насправді, мало хто може похвалитися таким. То в чому Ваш секрет успіху у роботі з людьми?
– Може і так. Ще на посаді сільського голови поставив собі за мету – якщо людина прийшла в стіни ради за допомогою, зробити все, щоб задовільнити її потребу: надати відповідну консультацію, довідки, пролобіювати питання, відвезти/привезти тощо. У цьому думаю і є мій секрет.
– Тобто конфліктів з мешканцями округу у Вас немає, а як щодо типових злісних скаржників?
– Звичайно, як і в кожному окрузі є такі люди, яким дуже важко догодити, але нічого, працюємо.
– Усіх старост в ході такої першої ознайомчої розмови просимо розповісти щось цікаве про округ. Що можете порекомендувати мешканцям громади та туристам відвідати в Озерянах чи Слободі?
– На території Озерянського старостинського округу можна виділити дві цікавих туристичних локації, вони знаходяться в с. Слобода. Це архітектурна пам’ятка – церква Івана Богослова, яка побудована у 1870р. та польський костел (римо-католицький). Він після війни в 1945 році використовувався як зерно-склад і в 1993 році був відновлений і у ньому римо-католики відправляли свій обряд. На даний час він відкритий, але служби не проводяться. Також можу порекомендувати відвідати ще одну локацію з чудовим краєвидом, це – Озерянський камінь. Ми з міським головою уже піднімали питання, щоб його трохи окультурити та внести до туристичних об’єктів громади. Він якраз би знаходився на шляху «Касова гора» – «Озерянський камінь».
– Мешканці в соціальних мережах часто піднімають питання ремонту головної дороги до Озерянського старостинського округу. Чи маєте інформацію про те, як планується вирішувати це питання?
– Маю інформацію, що на ділянці дороги «Бурштин-Коростовичі» буде відновлено дорожнє покриття, а ремонт ділянки «Коростовичі-Сарники» планується на наступний рік. До слова, про дану дорогу: вона була у жахливому стані, мені вдалося домовитися про невеличкий ремонт в урочищі «Мазури». Було проведено заходи від підтоплення і затоплення. Викопали з обох сторін водовідвідні канави для відведення дощових вод та підсипали щебенем. Цього року теж попідсипали та грейдерували. Правда йдуть дощі і знову цю дорогу доведеться обслуговувати.
– Хоча більшість адміністративних послуг надається безпосередньо на території округу, мешканцям необхідно добиратися до адміністративного центру громади – м. Бурштин. Як щодо автобусного сполучення?
– З цим проблем немає. Зранку їде три маршрути до Бурштина, в обід – два, у вечір – також два.
– А які ще проблеми найчастіше турбують мешканців?
– Найбільше людей цікавить вуличне освітлення, а також виникають такі питання як і у інших старостинських округах, це питання – землі, меж земельних ділянок тощо. Крім цього, це стан наших доріг, про які ми вже поговорили, ФАП, який працює лише один раз на тиждень. По вуличному освітленню ми подались на конкурс «Громадський бюдежт», де стали переможцями, тому сподіваюся, що цю проблему уже найближчим часом буде вирішено.
– А чи вдалося уже щось хоча б частково вирішити на посаді старости? Над чим працюєте зараз?
– Весною дорогу довели до ідеальної. На даний час працюємо над заміною тепломережі у Слобідському НВК – виготовили ПКД і ці роботи включено в план природоохоронних заходів міської ради. Також ведеться робота з відкриття філії пожежно-рятувальної станції. Працюємо з населенням щодо укладання договорів на вивіз сміття. На сьогоднішній день поступило ще 6 договорів, є також й такі, що відмовлялися укладати, але ми пояснюємо, переконуємо і укладають. Загалом, працюємо над тим, щоб територія нашого округу була в порядку – косимо цвинтар, стадіони, узбіччя від трав тощо.
– Чи торкнулася реформа освітніх та культурних закладів Озерянського старостинського округу? Що змінилося?
– Так, реформа торкнулась усіх: освіти, культури, медицини. Почнемо з освіти, ще як ми були в Галицькому районі – попали під оптимізацію 11 шкіл, в тому числі Слобідський НВК. Оптимізація полягала в зменшенню ступеню, оскільки у нас дев’ятирічка, то мав бути початковий навчальний заклад, 1-4 класи. Але нам все-таки на той час вдалось втримати це. На даний час тішусь, оскільки школа наша залишається хоч філією, але до нас будуть довозити дітей із сіл Сарники та Діброва – вважаю це хорошим результатом, бо школу не закриють. Так як дорогу мають доробити, то проблем з довозом учнів – не буде! Батьки, діти яких навчаються в Слобідському НВК з розумінням до цього відносяться. По культурі ми трішки «шкутильгаємо», у зв’язку з карантином заходи практично не відбуваються. До речі, є вільна вакансія в клубі с. Слобода (завідувач клубом), але ніхто не хоче йти, бо маленька зарплата, але ми над цим працюємо.
– Що з медициною?
– У нас є ФАП, який теж потрапив під оптимізацію мережі і в нас звільнили усіх фельдшерів, але ми рішенням сесії надали субвенцію на утримання двох фельдшерів. При переході з Галицької ЦРЛ в Бурштинську ЦМЛ – не залишилось жодного. Один раз на тиждень до нас приїжджає сімейний лікар з Бурштинської первинки. В разі чого люди самі телефонують.
– Чи берете участь у конкурсних програмах, яких зараз є досить багато? Які проекти подаєте?
– У цьому році ми поставили собі чітку мету – вирішити проблему з вуличним освітленням. Тому саме з цим проектом і подаємося на всі можливі конкурси, у нас є чіткий кошторис та план дій. Беремо участь у конкурсі «Громадський бюджет» від Бурштинської міської ради,
«Громада своїми руками» від компанії ДТЕК, «Село мрії» від GoodVelly. По Громадському бюджету ми у числі переможців, у нас багато голосів, думаю, що ми без проблем його втілимо!
– Дякуємо п. Андрію за розмову, хай усі Ваші плани вдасться реалізувати.

Опубліковано: 13 Липня 2021 року о 08:27 год.

Залишити відповідь